Autotrakční lehátko má široké využití co se týče léčebných možostí, především klienti ocení účinky na páteř, plotýnky a pohybový aparát. Je vynikajícím doplňkem masáže.

V lehátku jste hlavou dolu a máte možnost se zcela uvolnit a tím dosáhnout dokonalého protažení svalů a páteře. Páteřní obratle se od sebe roztáhnou a umožní tak meziobratlovým ploténkám nasát tekutiny, díky kterým se pročistí, zvětší svůj objem a budou tak mnohem lépe plnit svou funkci. V některých případech dochází i k návratu povylezlé ploténky či uvolnění skřípnutého nervu. Meziobratlové ploténky jsou totiž vlivem neustálé gravitace již deformované.

 

Jogíni vědí proč cvičí tzv. ásanu, stoj na hlavě nebo se nabízí modernější aero jóga, kdy jste zavěšeni v síti a také visíte hlavou dolů. Obrácená poloha totiž uvolňuje břišní orgány, které se doslova pročistí, promasírují, propláchnou a vyživí. Při sedavém zaměstnání, nedostatku pohybu či nadváze oceníte úlevu, kterou přinese vašim překrveným orgánům. Zvětší se průtok krve v plicích, mozku a v celé polovině horního těla. Dále se výrazně zlepší činnost plic, zraku, mozku, výživa a růst vlasů a v neposlední řadě má tato poloha i kosmetické účinky. Takové prokrvení a výživu žádný krém nezajistí. Propláchnutí mozkových vlásečnic odstraňuje většinu migrén a dalších bolestí hlavy.

 

KONTRAINDIKACE

Vážné srdeční onemocnění (těžké vrozené srdeční vady, těžší stavy po infarktu), stavy po mozkové mrtvici, stavy po operaci lebky, při výduti mozku, při bolestech hlavy po zánětu mozkových blan, oční zelený zákal, akutní stavy po zlomeninách obratlových těl, totální endoprotézy kyčlí a kolen, po čerstvých operacích plotének páteře, stavy po amputaci, při hemofílii, při těžké cukrovce, vysoký krevní tlak, nadměrně zvýšená činnost štítné žlázy, vážná vnitřní onemocnění (např. kolagenozy, akutní záněty a další dle lékaře).